Zdecydowana większość osób, jeśli tylko ma wybór, woli unikać konieczności operacji. Jest to zupełnie zrozumiałe – nie ma nic przyjemnego w perspektywie podskórnej korekty dróg oddechowych. Chociaż wyspecjalizowani chirurdzy nie powinni popełnić błędów, które narażą nas na uszczerbek na zdrowiu, to nawet udana operacja wiąże się z koniecznością długiej rehabilitacji, aby powrócić do pełni sprawności. Operacyjna korekta gardzieli traktowana jest jednak raczej jako ostateczność i lekarz nie zaleci jej nam, jeśli inne sposoby leczenia przyniosą pożądane rezultaty.
Na czym polega standardowe leczenie bezdechu?
Pierwszą rzeczą, jaką zaleci nam lekarz na wypadek bezdechów, jest zmiana swojego posłania. Zakup wygodniejszej poduszki lub przybranie innej pozycji podczas snu może pomóc nam w opanowaniu przynajmniej części dolegliwości. Jeśli jednak objawy nie ustępują, konieczny okaże się specjalny aparat do bezdechu, który ureguluje nasze oddychanie w nocy. Zakłada się go codziennie, nawet przed drzemką, aby udrożnić drogi oddechowe i wyregulować panujące w nim ciśnienie.
Czy aparaty do bezdechu są skuteczne?
Specjaliści są zgodni co do tego, że aparat do bezdechu, nawet egzemplarz średniej klasy, pozwala na opanowanie zdecydowanej większości objawów, które wynikają z tego schorzenia, niezależnie od jego przyczyny. Jeśli aparaturę tą stosuje się regularnie, powinna ona przynieść zauważalne efekty, które pozwolą nam na nowo cieszyć się zdrowym i komfortowym snem. Nie można jednak zapomnieć o jej odpowiedniej konserwacji i utrzymaniu poszczególnych elementów w czystości, aby nie rozwijały się w nich bakterie.