Czym są folie antykorozyjne VCI i jakie jest ich zastosowanie?

Folie antykorozyjne vci

Czym są folie antykorozyjne VCI? Jakie jest zastosowanie folii antykorozyjnych VCI? – to bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Zachęcamy zatem do krótkiej lektury!

Folie antykorozyjne VCI – o czym dokładnie mowa?

Folie antykorozyjne VCI to innowacyjne rozwiązania, ponieważ zapewnia ochronę przed wpływem wilgoci oraz korozją różnego typu elementów wykonanych z metalu. Swoje dobre właściwości zawdzięczają temu, że emitowany jest lotny inhibitor korozji, zwany w skrócie VCI. To związek chemiczny, które w przeciwieństwie do katalizatora spowalnia reakcję chemiczną, więc inhibitor VCI ostatecznie powstrzymuje proces korozji.

Jednak to nie wszystko, ponieważ nie wchodzi też w reakcję z chronioną powierzchnią metalu, a jedynie hamuje reakcje elektrochemiczne, których następstwem jest właśnie korozja metalowych elementów. Sięgnięcie po folie antykorozyjne vci sprawia, że nawet nie trzeba stosować dodatkowych płynów, smarów, czy olejów ochronnych, co z pewnością ułatwia zadanie, ponieważ towar, który zostanie zabezpieczony w ten sposób, nie będzie od nas wymagał czyszczenia, ani też innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Warto też zauważyć, że folie antykorozyjne VCI nie emitują żadnych szkodliwych substancji, są zatem bezpieczne dla zdrowia ludzi, czy zwierząt. Nie trzeba się też obawiać o bezpieczeństwo środowiska, ponieważ to produkt, który można poddać utylizacji.

Folie antykorozyjne VCI – rodzaje

Folie antykorozyjne VCI występują w wielu różnych wariantach, więc każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Poszczególne warianty różnią się grubością, wymiarami, a nawet właściwościami. I tak niektóre rozwiązania wykazują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a inne są bardziej nasycone lotnymi inhibitorami korozji. Najczęściej w sprzedaży oferowana jest folia antykorozyjna VCI w rolkach lub arkuszach. Jednak nie brakuje także folii antykorozyjnej VCI w postaci rękawów, pół-rękawów, czy worków antykorozyjnych.

Folie antykorozyjne VCI – zastosowanie

Z racji tego, że folie antykorozyjne VCI mają bardzo dobre właściwości, to znalazły zastosowanie w różnych segmentach rynku. Na pewno to dobry wybór, gdy trzeba pakować lub zabezpieczać elementy, czy podzespoły wykonane z różnego typu metali. Będzie to dobry wybór do pakowania i zabezpieczenia produktów ze stali nierdzewnej, stali węglowej, czy nawet stali ocynkowanej.

Dodatkowo, to właśnie folie antykorozyjne VCI sprawdzają się przy pakowaniu i zabezpieczaniu elementów z miedzi, srebra, czy mosiądzu. Nie będzie też problemu z zabezpieczeniem elementów aluminiowych, zwłaszcza że ten surowiec ostatnio jest coraz częściej wykorzystywany przy produkcji różnego typu elementów.